Chindia Targoviste

CSMS Iasi - Chindia Targoviste - Nou promovata ataca Iasi-ul - 23 August

Adaugat de: admin
21 August 2019 14:24

Nou promovata antrenata de Viorel Moldovan ataca in aceasta dupa-amiaza Iasi-ul, formatie ce este neinvinsa dupa primele 6 etape.

CSMS Iasi

Cum am mentionat si in introducere, CSMS Iasi este una dintre echipele neinvinse din Liga I.

Formatia ocupa pozitia secunda in Liga I, la egalitate la puncte cu CFR Cluj, avand o defensiva impecabila pana acum, 2 goluri primite in 6 meciuri.

Ultima victoria a moldovenilor a fost FCSB, echipa pe care a reusit sa o invinga la limita, in deplasare, cu scorul de 2:1.

Va fi prima partida pe care CSMS Iasi o va juca in fata damboviteniilor de la Chindia Targoviste.

Horsia este cel mai periculos jucator la oaspetilor, reusind sa inscrie de 2 ori dar si sa ofere o pasa decisiva.

Echipa probabila : Rusu - Radu, Diallo, Frasinescu, Gallego - Loshaj, Breeveld - Horsia, Passaglia, Hatiegan - Cristea.

Nu rata cel mai mare Bonus de Bun Venit din Romania!

Cotele la casele de pariuri

Promotiile zilei

Promotiile zilei Marţi /17 Septembrie 2019
1

Cel mai mare bonus din Romania 3.000 de LEI!

PROFITA!
2

1.000 RON Bonus de Bun Venit

NU RATA!
3

Bonus de bun venit nou la Unibet - 100% pana la 300 de RON!

NU RATA!

A reusit primul succes al sezonului in runda precedenta, cand s-a impus la Ploiesti, cu scorul de 3:2 in fata celor de la Dinamo Bucuresti.

Formatia lui Moldovan a reusit astfel sa urce pe pozitia a 12-a in clasament, la egalitate de puncte cu FCSB, spre surprinderea tuturor.

Ultimele 3 partide jucate de targovistenii s-au incheiat cu peste 2.5 goluri, echipa ce reuseste sa inscrie destul de multe goluri.

Probleme mari de fitness pentru nou promovata din Targoviste, ce sufera de fiecare data in a doua repriza, in special in ultimele 20 de minute.

Chindia a reusit sa deschida scorul in ultimele 3 meciuri din Liga I, avand o ofensiva foarte bine ‘inchegata’.

Echipa probabila : Aioani - Dinu, Leca, Benga, Martac - Serban, Mihai, Bic, Negut - Florea, Cherchez.

Pontul nostru  CSMS Iasi castiga

Aflandu-se pe punctul de a se gasi egalata de Dinamo, o echipa mult mai modesta decat CSMS Iasi in acest sezon, credem ca formatia din Targoviste va pleca de la Iasi, invinsa.

Pontul nostru are COTA 1.75, 888Sport asigurandu-ti cel mai mare castig!