15 Februarie 2019

4 motive pentru care ‘micii tricolori’ vor asista la o victorie a Romaniei!

Dupa cum bine stiti, Romania va disputa in aceasta seara pe National Arena, prima ‘finala’ pentru ocuparea unui loc la turneul final Euro 2020, care ironic vorbind are loc chiar si in tara noastra. Datorita incidentelor din partida precedenta, Romania nu se poate baza in aceasta seara pe suportul fanilor majori, insa din tribune se vor auzi strigatele a 30.000 de copii si insotitori carora le-a fost permis sa asiste la partida din etapa a 8-a.


Reusesc oare ‘Tricolorii’ sa faca un meci mai bun dupa ce acum 3 zile au fost la 15 minute de un dezastru in Insulele Feroe? Noi credem ca da, iata aici cele 5 motive : 


Imagini pentru semnul exclamariiPrezenta lui Mitrita speram in primul 11


Romania s-a chinuit cu Insulele Feroe pret de o repriza si jumatate nereusind sa puna prea mare pericol la poarta aparata de Nielsen. Mitrita, noul star din MSL a facut insa diferenta, schimband cu totul fata jocului, reusind sa inscie un gol si sa ofere o pasa de gol. Avand în vedere modul in care s-a prezentat Florinel Coman acum 3 zile, credem ca un prim 11 cu Mitrita in teren ii va surpride pe Norvegieni.


Imagini pentru semnul exclamariiRezultatele de pe teren propriu


Nationala condusa de Contra a impresionat in ultima perioada in meciurile jucate pe teren propriu, unde rareori primeste gol. In ultimele 14 meciuri ce au fost considerare ‘acasa’ , nationala Romaniei a fost invinsa doar 2 ori, de fiecare data de o forta a Europei : Olanda intr-un amical din 2017 si Spania acum o luna. Ne asteptam astfel ca avantajul terenului propriu sa joace in rol important si in aceasta seara si sa duca la un nou succes al ‘Tricolorilor’.


Imagini pentru semnul exclamariiModul in care s-a desfasurat partida tur


In ciuda faptului ca am egalat prin Keseru la ultima faza in partida tur jucata la Oslo, statistica acelui meci spune o alta poveste. Romania a reusit sa-si creeze 16 ocazii de gol, multe peste Norvegia (8), dar si sa trimita un numar spectaculos de suturi pe poarta aparata de Grytebust (7). Vazand o crestere in nivelul de fructificare a fazelor, ne asteptam ca echipa noastra sa inscrie cel putin de 2-3 ori, in aceasta seara.


Imagini pentru semnul exclamariiOboseala din meciul cu Spania


Desi ambele selectionate au jucat acum 3 zile, iar Norvegia a profitat de terenul propriu, netrebuind sa faca o deplasare, ne asteptam ca nordicii sa fie mult mai epuizati ca baietii nostri, Spania reusind sa aiba o posesie de 62% si sa ii tina pe elevii lui Lagerback intr-o continua presiune. Desi echipa nationala a avut mereu probleme la capitolul pregatire fizica, ne asteptam ca importanta acestei partide sa ii motiveze pe baieti  ce pot specula anumite absente din primul 11 al norvegienilor.


Fortuna este principalul sponsor al echipei nationale si nu cred ca poti gasi un moment mai bun sa-ti deschizi cont decat astazi! Arata-ti sprijinul fata de ‘Tricolori’, deschide-ti cont si profita de cei 500 de RON oferiti de Fortuna. Poti de asemenea sa profiti si de bonusul de 30 de RON oferit de Fortuna si detaliat de echipa noastra, AICI!


Promotiile zilei

Promotiile zilei Joi /21 Noiembrie 2019
1

Cel mai mare bonus din Romania 3.000 de LEI!

PROFITA!
2

1.000 RON Bonus de Bun Venit

NU RATA!
3

Profita de cei 77 de RON oferiti de Maxbet!

NU RATA!
4

100 de Rotiri Gratuite oferite de Maxbet toata luna noiembrie!

WOW!
Te tinem informat facebook-like