31 Februarie 2019

Prima infrangere a ‘Cormoranilor’ in Premier League? - COTA 56!

Reusind sa obtina cu dificultate un loc in sferturile de finala ale Cupei Carabao, Liverpool isi apara recordul de echipa neinvinsa in aceasta dupa-amiaza cand joaca pe terenul noilor promovati de la Aston Villa.

Avand in vedere faptul ca Premier League este cea mai urmarita competitie din lume, 888 ti-a pregatit COTE MARITE pentru meciul de pe Villa Park, oferind COTA 7 pentru victoria celor de la Liverpool si 56 pentru un succes surpriza al ‘Leilor’!

Victoria ‘Leilor’ din Birmingham - COTA 56!

Nou promovata de pe Villa Park poate administra prima infrangere din Premier League liderului de pe Anfield, rezultatele din ultima perioada dandu-le speranta ‘Leilor’. Villa a suferit o singura infrangere in ultimele 6 partide oficiale, o infrangere venita pe terenul campioanei ‘en-titre’ Manchester City (3:0).

Asemanator adversarei din aceasta seara, Aston Villa a reusit sa ajunga in sferturile de finala ale Cupei Carabao, invingand-o pe Wolves cu scorul de 2:1. Pe teren propriu, Villa a impresionat in ultima perioada, fiind neinvinsa in ultimele 5 meciuri in ciuda faptului ca a jucat in fata unor echipe puternice precum : West Ham, Burnley si Everton.

Avand tot lotul la dispozi?ie, moralul ridicat, suportul fanilor in spate dar si pe Wesley in mare forma (4 goluri pana acum), Aston Villa poate produce surpriza in aceasta dupa-amiaza!

Prima infrangere a celor de la Liverpool in Premier League - COTA 56!

Un nou succes al ‘Cormoranilor’ - COTA 7

Echipa antrenata de Klopp a avut parte de un meci infernal in 8-imile de finala din Carabao Cup, scorul la finalul celor 90 de minute in intalnirea cu Arsenal fiind 5:5, ‘Cormorani’ egaland pe final si reusind sa obtina calificarea la loviturile de departajare.

Reusind sa castige 8 din ultimele 9 meciuri jucate in toate competitiile, Liverpool are mari sanse sa rupa blestemul necastigarii campionatului in acest sezon, ultima data cand formatia de pe Anfield a reusit sa ridice trofeul intern fiind acum 30 de ani.

Avand deja 6 puncte in fata rivalei de la Manchester City, Liverpool arata totusi din ce in ce mai rau, reusind sa castige cu dificultate meciurile cu Arsenal,Tottenham si Leicester, in timp ce de pe Old Trafford s-a intors doar cu o remiza (1:1).

Este totusi greu de crezut ca Liverpool va suferi prima infrangere a sezonului in aceasta dupa-amiaza, singura echipa ce a reusit sa ii rapuna pe ‘Cormorani’ pana acum fiind Napoli in Liga Campionilor pe Sao Paolo Stadium la mijlocul lunii septembrie cu scorul de 2:0.

O victorie asteptata a celor din Liverpool - COTA 7!